eroare generare orar

Started by vlaicumihnea, March 25, 2024, 10:58:01 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlaicumihnea

Liviu Lalescu

1) Cred ca folositi o versiune FET mai veche. Va rog, in principiu, folositi ultima versiune (FET-6.18.1 acum). E mult mai buna.

2) Cred ca ati editat/generat fisierul fet dintr-un program extern. Aveti o disciplina care nu exista.

Va rog daca puteti sa-mi trimiteti cat mai repede fisierul dvs. fet, sa ma asigur ca nu e o eroare FET, pentru ca intentionez chiar azi sa lansez o noua versiune, FET-6.19.0, si sa-mi confirmati ca ati editat fisierul fet cu un alt program decat FET.

vlaicumihnea

Intr-adevar, aveam o disciplina care nu exista. Acum e totul in regula.

Folosesc versiunea fet 6.9.6, voi trece la ultima versiune cat de curand.

Va multumesc.

Liviu Lalescu

Cu placere!

O sa va rog sa-mi spuneti cat mai curand daca ati lucrat dintr-un program extern care a generat fisierul fet; daca nu, si ati lucrat din FET, este o eroare critica si trebuie corectata cat mai repede.

vlaicumihnea

am lucrat dintr-un program extern care a generat fisierul fet, nu am adaugat manual din FET nimic.

Liviu Lalescu

Va multumesc! Scuze de graba!

Liviu Lalescu

Hmm... e ciudat. Tocmai am verificat pe fisierul atasat, gresit la prima activitate (linia 1434 contine un subiect gresit). La deschiderea fisierului, FET raporteaza eroarea si nu pot obtine assert failed ca dvs.

Tot asa aveati si dvs., o activitate cu un subiect inexistent?

vlaicumihnea

nu, pur si simplu nu era afisata structura <Subject> in corpul de <Activity>

Liviu Lalescu

Da... la eroarea aceasta nu m-am gandit. O sa incerc sa remediez pentru versiunile viitoare, sa raporteze eroare citire fisier, nu assert failed. Va multumesc pentru bug report!

vlaicumihnea

Cu drag, multumesc si eu pentru ajutor.

Liviu Lalescu

Am corectat aceasta situatie, in viitorul FET-6.19.0 veti primi un avertisment detaliat la deschiderea fisierului daca lipseste disciplina (Subject).

Astept doar Qt 6.6.3, care era promis azi, ca sa lansez noua versiune FET.

Sunt interesat, aveti pagina de internet a institutiei dvs. cu orarul generat? Si daca puteti sa imi spuneti numele institutiei. As fi interesat si de fisierul dvs.; daca nu e public puteti sa mi-l trimiteti pe email si ramane privat.